Wygodny fotel bujany do salonu

fotel bujany

Aranżując przestrzeń mieszkalną kierujemy się nie tylko estetyką wyposażenia, ale również jego funkcjonalnością. Meble mają nadawać styl i charakter pomieszczeniom, ale jednocześnie zapewniać nam odpowiedni komfort podczas ich użytkowania. W związku z czym warto tą zasadą kierować się wybierając fotele do salonu. Współczesny rynek obfituje w ich różnorodność, więc każdy znajdzie coś dla siebie odpowiedniego i pasującego do wybranego stylu aranżacji.

Fotel bujany – sposób na idealny wypoczynek

Możliwość odpoczynku po ciężkim dniu pracy czy też weekendowego relaksu z ulubioną książką w wygodnym fotelu bujanym brzmi niezwykle kusząco. Dlaczego więc nie pozwolić sobie na taki luksus. Dzięki takiemu rozwiązaniu można salonowi nadać nieco szyku i sobie zapewnić miejsce na komfortowy spoczynek. Bujany fotel pozwoli się wyciszyć, odpocząć i zrelaksować. Mebel ten musi jednak spełniać jeden podstawowy warunek – musi być ergonomiczny i być solidnie wykonany.

Ergonomiczność to wygoda. Przy wyborze fotela bujanego należy zwrócić uwagę na:

  • odpowiednie siedzisko (głębokość i szerokość – wynosi min. 40 cm, możliwe zagłębienie podczas siedzenia do 2-3 cm);
  • oparcie i kąt nachylenia zapewniające odpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas siedzenia;
  • podłokietniki – umożliwiające wsparcie na nich przedramion, co zmniejsza obciążenie kręgosłupa i barek.

Doskonałą propozycją są fotele bujane z podnóżkiem, na którym można wygodnie rozłożyć nogi i dać im nieco wytchnienia. Podnóżek może być w tego typu fotelach wysuwany, rozkładany lub też stanowić osobny mebel. Wówczas podnóżek będzie mógł być nie tylko podporą dla nóg, ale w razie potrzeby stanowić dodatkowe miejsce do siedzenia.

Nowoczesny lub tradycyjny design

fotel bujany z podnóżkiem
Fotel bujany z podnóżkiem (źródło: Multiglob)

Fotele bujane z podnóżkiem dostępne są w różnych wersjach pasujących do różnego rodzaju wnętrz – klasycznych, minimalistycznych, nowoczesnych czy retro. Wybór zależy od indywidualnych preferencji.

Klasyczny fotel bujany wykonany z miękkiego drewna, którego siedzisko i oparcie pokryte jest specjalną siatką, będzie idealny do pomieszczeń w stylu retro. W bardziej klasycznym i uniwersalnym stylu będzie fotel bujany z podnóżkiem wykonany z drewna wzmocniony metalową ramą o materiałowym bądź skórzanym siedzisku wypełnionym gąbką. Fotele te są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, co ułatwia wkomponowanie ich do naszego salonowego wnętrza. Fotel bujany z podnóżkiem w stylu nowoczesnym może być wykonany z jednego kawałka wytrzymałego włókna szklanego bądź na metalowej konstrukcji – np. w kształcie płozy.