Trendy Łazienkowe 2017

Rok 2017 już się na dobre rozkręcił, a wraz z nim pojawiły się nowe trendy w wyposażeniu i umeblowaniu naszych łazienek. Łazienki już od dawna nie są tylko miejscem służącym codziennej toalecie, przez ich wystrój i funkcjonalność, dzięki współczesnym projektom, są czymś więcej. Znacznie bardziej ułatwiło się poruszanie po niej i korzystanie z jej wyposażenia. Wiele osób chciałoby swoja łazienkę wyróżnić, aby mogła chociaż w połowie dorównać designerskim pomieszczeniom w innych częściach naszego mieszkania. Chcemy się tam czuć komfortowo i nowocześnie, aby codzienne rytuały były tam załatwiane w jak najlepszych warunkach, a najlepiej jeszcze jeśli nie wydamy na to za dużo pieniędzy. A więc jakie trendy przyszły do nas w raz z rokiem 2017?

Przede wszystkim królować będą meble na wysoki połysk, które bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach większych jak i w tych trochę mniejszych; są bardzo uniwersalne. Przede wszystkim chodzi o gładkie i lśniące fronty mebli lakierowane bezbarwnie ładnie odbijając światło z naszej lampy sufitowej co sprawia, że nasze wnętrze może wydawać się trochę większe niż jest w rzeczywistości.

Dużą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe tzw. Walk-in z odpływem liniowym. Osobiście także je preferuję ponieważ zajmują o wiele mniej miejsca niż wanna i zużywają mniej wody. Oczywiście czasami każdy by chciał się zrelaksować w wannie ale w moim przypadku będzie to chyba na emeryturze. Kabiny prysznicowe są w gruncie rzeczy dużo wygodniejsze i praktyczniejsze do tego ich design robi się coraz lepszy, na dodatek są łatwe w montażu i utrzymaniu czystości.

nowoczesna łazienka 2

W kolorystyce nadal najlepiej sprawuje się biel, którą z łatwością możemy łączyć z innymi kolorami, ponieważ praktycznie do wszystkiego pasuje. Klasykom polecić mogę łączenie bieli z czernią a komuś kto chce się wyróżnić z kolorem żółtym, pomarańczowym czy szarym.

W nowoczesnych łazienkach powinniśmy także znaleźć LED-owe oświetlenie, które polecają fachowcy za niższe zużycie prądu od tradycyjnego i lepszą barwę światła, żarówki także się nie nagrzewają. Oświetlenie to potrafi nadać bardzo fajny klimat w naszej łazience.