Sprzedaż mebli luksusowych

Meble luksusowe, podobnie jak inne tego typu produkty znajdują charakterystycznych odbiorców. Sprzedaż takich mebli to niewątpliwie skomplikowany proces angażujący wiele osób. Według mnie, jest to powiązanie ze sobą takich zawodów jak doradca, architekt, czy sam projektant. Zaletą jest popyt, który w zasadzie nigdy nie zniknie. Jednak zapotrzebowanie na niego to ułamek produktów z niższej półki cenowej. Należy uwzględnić, że klient na towary luksusowe to niezwykle wymagający klient. W końcu wydaje ogromną ilość pieniędzy. Oczekuje zatem produktów bez skazy, zaspokajających jego potrzeby. Obsługa również musi być na najwyższym poziomie. Nie zadziałają bowiem standardowe techniki marketingowe jak w przypadku tańszych produktów. Czasami mogą one wręcz zaszkodzić, na przykład klient może odebrać to jako sygnał, że dany produkt nie jest wystarczającej jakości, co niweluje dalszą transakcję.

Pytanie zatem, jak radzą sobie pracownicy takich sklepów. Według ekspertów technik i metod jest naprawdę sporo. W pierwszej kolejności zamiast zabiegów marketingowych bierze się pod uwagę cechy samych mebli. Firmy stawiają na produkty znanych marek, które gwarantują określoną jakość materiałów, przez co łatwiej jest je sprzedać. Dlatego właśnie znaleźć należy takie produkty, które wiemy, że się sprzedadzą. Ciężej jest sprzedać produkt wychodzący od producenta, niż od firmy o zbudowanym potencjale marki. W tej branży nie obchodzi się również bez wpadek, takich jak źle zapakowane produkty, czy też delikatne uszkodzenia. Wiadomo, zdarza się najlepszym.

mebel luksusowy

Kolejnym elementem decydującym jest opinia w środowisku. Chodzi przede wszystkim o marketing szeptany, który w gronie bogatszej klienteli może okazać się kluczowy. Dzięki niemu możemy sprzedać naprawdę duże ilości produktu. To wyselekcjonowani kupujący, którzy nie trafiają do naszego sklepu z ulicy. Dlatego właśnie tak ważny jest to aspekt w działaniach marketingowych firmy. Często zdarza się nawet, że właściciele takiego studia obracają się w środowisku swoich potencjalnych klientów. Posiadając zaufanie swoich znajomych łatwiej jest im sprzedać dany produkt. Korzystają na tym dwie strony. Z jednej strony sprzedający, który zarobi, z drugiej strony kupujący, który ma pewność, że otrzymany produkt będzie najwyższej jakości.


Artykuł powstał przy współpracy z: https://www.meblewojcik.com.pl