Skandynawskie mieszkania

Skandynawski styl wystroju mieszkania charakteryzuje się swobodna elegancją oraz nawiązaniem do tradycji. Swoją popularność zdobył dzięki artyście o nazwisku Larsson, który powiązał aranżację mieszkania skandynawskiego z pogodą panującą w tamtym rejonie. Można powiedzieć, że powstał on z potrzeby wprowadzenia do wnętrz światła i lekkości.

Ściany mieszkania skandynawskiego pomalowane są z reguły w kolorach jasnych, a dokładnie w odcieniach bieli, écru, bladego różu oraz stonowanych zieleni, żółci i szarości. Popularne jest wprowadzenie czerwonych i złotych akcentów. Nieodłączny dla mieszkania skandynawskiego jest kolor biały i niebieski, które kojarzone są z świeżością, czystością. Ich dodatkowym atutem jest to, że bardzo ładnie komponuje się z pozostałymi kolorami użytymi do pomalowania mieszkania. Częstym rozwiązaniem jest także użycie zdobionych w kwieciste wzory lub pasy tapet.

Umeblowanie mieszkania cechuje się prostymi i łagodnymi formami. Najpopularniejsze kolory mebli to pastele, szarości oraz biel. Wytwarzane są one z drewna takich drzew jak sosna, buk, olcha lub brzoza. Często poddawane są one rozjaśnieniu, w celu nadania wnętrzom mieszkania pogodnego charakteru. Krzesła i kanapy obijane są miękkimi i przytulnymi tkaninami, które łagodzą proste i chłodne umeblowanie mieszkania. Tkaniny to z reguły proste, jednokolorowe płótna i bawełny. Czasami posiadają one oryginalne wzory, które nadają im specyficzny i oryginalny wygląd. Mieszkania w stylu skandynawskim zadowolą osoby, które gustują w ciepłych, ale nowoczesnych wnętrzach, urządzonych przy wykorzystaniu wysoko jakościowych materiałów.