Mieszkania w stylu Pop-art

Styl Pop-art narodził się wraz z rozpoczęciem się konsumpcjonizmu na świecie, co było ściśle związane z mechanizmem reklamy. Mimo że na świecie popularny był od końca drugiej wojny światowej, do Polski zawitał dopiero w latach siedemdziesiątych. Dziś po raz kolejny przeżywa swój renesans, a skierowany jest do osób, które dobrze czują się w kolorowych, radosnych pomieszczeniach.

Mieszkania w stylu Pop-art cechują się mocnymi barwami oraz geometrycznymi wzorami. Ponadto, w takim wnętrzu nie może zabraknąć mebli w odważnych formach oraz sztucznych materiałów. Z powodzeniem można użyć akryli i plastików w formie przezroczystych krzeseł lub stolików, które nadają pomieszczeniom lekkości. Mieszkania Pop- art nie boją się kiczowatych elementów, które w połączeniu z innymi cechami tego stylu będą zawsze modne i stylowe.

Wprowadzając do wnętrz mieszkania styl Pop-art należy pamiętać o zachowaniu umiaru, aby nie nadać mu komicznego charakteru. Cechą charakterystyczną, która wyróżnia mieszkania urządzone w tym stylu od innych, są plakaty przedstawiające obrazy Warhola. Szczególną popularnością cieszy się obraz z wizerunkiem Merlin Monroe. Często wykorzystywanym motywem są pełne czerwone usta, w dużych rozmiarach, które przyciągają wzrok. Mieszkania takie wyposażone są w dużą ilość różnego rodzaju dodatków, takich jak wielokolorowe wazony, plastikowe tace, pufy przybierające różne kształty oraz charakterystyczne fotele na jednej nodze. Apartamenty w stylu Pop–art są doskonałym miejscem dla osób radosnych, odważnych i pełnych energii.