Meble ogrodowe z charakterem

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca zaczynamy coraz więcej czasu spędzać na dworze. Aby było nam w nim przyjemnie i wygodnie, warto wyposażyć nasz ogród w funkcjonale i piękne meble. Meble ogrodowe powinny idealnie wkomponować się w otoczenie i tworzyć spójną całość z elewacją domu, jak i odraczającą je roślinnością.

Charakter ogrodu a meble ogrodowe

Wybierając meble do ogród powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego charakter. W ogrodzie ze strzyżonymi roślinami w stylu klasycystycznym idealnie odnajdą się meble żeliwne bądź wykonane z giętego metalu, niezwykle ozdobne w swej formie. Zaś do nowoczesnych form architektonicznych zdecydowanie lepiej będą pasowały proste, minimalistyczne meble, w ascetycznej formie, np. metalowe z elementami drewnianymi, ewentualnie z tworzywa sztucznego.

Jeśli zachwycają nas ciężkie ławy i stoły ogrodowe, wykonane z bali drewnianych to miejmy na uwadze, że najlepiej będą one pasowały do nieco większych, naturalnych ogrodów. Fotele ogrodowe wykonane z wikliny lub rattanu, które wnoszą powiew śródziemnomorskiego klimatu, przepięknie wyglądają w otoczeniu jasnych kwiatów oraz słonecznych wnętrz. Zaś proste meble drewniane należą do najbardziej uniwersalnych i sprawdzą się w każdym ogrodzie.

Meble ogrodowe i ich funkcjonalność

Oczywiście wygląd mebli ogrodowych jest szalenie ważny, ale jeszcze ważniejsza jest ich funkcjonalność. Jeśli wstawimy do ogrodu przepiękne leżaki czy krzesała, które będą niewygodne to staną się one zupełnie zbędę, bowiem nikt nie zechce z nich korzystać. A zatem przed zakupem wymarzonych mebli ogrodowych dobrze to sobie przemyślmy, a najlepiej, jeśli mamy taką możliwość, najpierw je wypróbujmy w sklepie.

Kolejną ważną sprawą jest ich duża odporność na wilgoć. Do wyboru mamy meble ogrodowe wykonane z przeróżnych materiałów: drewna, wikliny, rattanu, trawy morskiej, stali, żeliwa, aluminium czy tworzyw sztucznych. Z pewnością większość z nich jest dobrze zabezpieczona przed wpływem warunków atmosferycznych. Miejmy jednak na uwadze, że na przykład meble rattanowe i wiklinowe nadają się do ogrodu jedynie w dni słoneczne. W innym wypadku może ich używać na tarasie zadaszonym lub w ogrodzie zimowym.

Dużym zainteresowanie w ostatnich latach cieszą się też baseny ogrodowe, które przynoszą cudowne ochłodzenie organizmu w upalne lato. Jeśli więc mamy do tego odpowiednią przestrzeń to warto w taki się zaopatrzyć.

Wybierając meble do ogrodu zwróćmy uwagę na ich funkcjonalność oraz design, który przede wszystkim powinien nas zadowolić. Kupując fotele czy krzesła ogrodowe nie zapomnijmy o poduszkach, bez nich meble nie będą wygodne, a przez to w pełni funkcjonalne.

Polecamy komplety mebli ogrodowych dostępne na https://dajar.pl/dom-i-ogrod/ogrod/meble-ogrodowe/komplety-mebli