Jak dobrać sukienkę do figury?

typy sylwetki

Sylwetki są różne i urozmaicone. Tak samo jest z sukienkami. Nie każda będzie pasować do danej figury. Zanim podejmie się decyzję o wyborze sukienki, warto wiedzieć jak dana sukienka może uwydatnić atuty figury, a jak zatuszować niektóre jej wady. Właśnie po to istnieje tyle różnych modeli sukienek, a wystarczy tylko wiedzieć, która będzie odpowiednia do danej figury.

typyFigura tuba wyróżnia się kruchością i delikatnością. Charakterystyczne są tutaj wąskie ramiona, niemal niewidoczne wcięcie w talii oraz małe pośladki i klatka piersiowa. Wbrew pozorom to właśnie na tej sylwetce najwięcej ubrań wspaniale się prezentuje. Praktycznie każdy model sukienki będzie się dobrze prezentował. Przy wyborze wzorzystych, koronkowych lub warstwowych sukienek można stworzyć dowolny kształt sylwetki. Dopasowane kroje są mniej korzystne.

Figura jabłka to pełne kobiece kształty. Klatka piersiowa, ramiona i plecy charakteryzują się większą objętością w stosunku do bioder czy nóg. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj sukienki z głębszym dekoltem oraz odsłaniające smukłe łydki. Dobrym wyborem są też sukienki, które poszerzają dół na kształt litery A. Góra w tym wypadku nie powinna być zbyt obcisła.

Figura gruszka cechuje się delikatnymi ramionami i szerokimi biodrami. Najlepszym wyborem w tym przypadku będą sukienki, które będą równoważyć proporcje figury. Sprawdzą się tu ozdoby na ramionach, które poszerzą ich linię. Kolory są także ważnym elementem, który w tym wypadku pozwala na eksperymenty z pełną paletą barw. Dół musi być bardziej statyczny i w ciemniejszych kolorach, które pozwolą na optyczne wyszczuplenie.

Figura klepsydry jest uznawana za najbardziej kobiecą sylwetkę. Znaki rozpoznawcze to obfity biust, mocne wcięcie w talii oraz szerokie biodra. Należy rozważnie podchodzić tu do doboru krojów. Najlepszym rozwiązaniem będą takie kreacje, które będą trzymać biust i eksponować wcięcie w talii. Idealnie spisze się tutaj dopasowana góra. Dół może być również dopasowany, ale sprawdzi się także rozkloszowany.