Cisza w samym centrum miasta – nowe mieszkania w Warszawie

Warszawa jest jednym z polskich miast, które rozwija się bardzo dynamicznie. Rozbudowie nie tylko podlegają obrzeża aglomeracji. Zmiany zachodzą również w centrum stolicy. Warszawska Wola przekształca się obecnie w drugie centrum, które utrzymuje swój własny klimat i charakter. Wraz z nowymi biurowcami rosną nowe mieszkania od dewelopera Warszawa, dzięki czemu można rozejrzeć się za lokalem usytuowanym niedaleko pracy.

Centrum miasta kojarzy się niestety z nieustającym hałasem. Polskie metropolie z czasem mogą stać się miastami, które nie zasypiają. Sprzyja temu ich coraz większe zaludnienie, rozbudowa oraz modernizacja. Czy jest zatem szansa na to, aby odpoczywać, jeśli mieszka się w centrum miasta? Czy istnieje szansa na cisze i spokój? Warszawa jednoznacznie kojarzy się ze zgiełkiem i hałasem, ale przecież nie musi tak wcale być.

Złota Chmielna jest jedną z tych inwestycji, która obecnie powstaje w sercu Warszawy w pobliżu nowego biurowca Varso Tower. Apartamentowiec znajduje się w miejscu wyciszonym, osłoniętym od ruchu. Ukryty między kamienicami daje schronienie przed hałasem głównych arterii, dzięki czemu nabiera także kameralności. Nowy budynek ma nie odstawać architektonicznie od zabudowy okolicy. Złota Chmielna czerpie z modernizmu, a strefa przed budynkiem powinna być otwarta na otoczenie. Najwyższe kondygnacje będą posiadać przestronne tarasy, które mają zachęcać do przebywania na zewnątrz. Inwestycja jest jednak nietypowa. Znajdujące się tu mieszkania będą ekskluzywne i z podwyższonym standardem. Dodatkowo stworzona jest tu możliwość na wynajem apartamentów. To nietypowa i nadal jeszcze niszowa forma inwestowania kapitału. W dużych miastach jest ona jednak coraz bardziej popularna. Taka oferta jest kierowana do zamożnych najemców oraz firm, które chcą wynająć lokale dla pracowników z wyższych szczebli hierarchii.

Nowe mieszkania powstają w szybkim tempie. Narzucane jest ono przez rozwój i napływ inwestycji, które w dalszym ciągu pozytywnie wpływają na rozwój gospodarki, zwiększanie liczby miejsc pracy oraz pojawianie się atrakcyjnych ofert mieszkaniowych.